Akátové kulatiny a kůly Mladá Boleslav – Středočeský kraj

Poptávky akátu na tel. 777 261 071, e-mail info@drevo-forejt.cz, pí. Pavlína Kryčfalušij.

 

Frézované akátové kulatiny

Frézované akátové kulatiny a kůly.

Frézované akátové kulatiny a kůly.

Prodáváme akátové kulatiny a kůly. Akátové dřevo má životnost až 40 let a je vhodné pro stavbu dětských hřišť, houpaček, pergol, plotů a dřevěných prvků zahrad. Akátové kulatiny prodáváme odkorněné a obroušené – ofrézované. Dřevo je zbavené kůry a lýka a vybroušené do hladka. Akát tak můžete ihned použít pro výrobu dřevěných prvků zahrad, bydlení či oplocení.

Štípané akátové a dubové kůly

Akátové a dubové kůly štípané

Akátové a dubové kůly štípané.

Vyrábíme a prodáváme také štípané kůly na oplocenky a ohradníky. Žádaný přírodní vzhled a dlouhá životnost kůlů je dána vlastnostmi akátového a dubového dřeva.

Štípané akátové a dubové kůly se používají zejména na stavbu oplocenek, ohradníků a ohrad. Kůly se hodí také k ohraničení pozemků srubů, chat, parkovišť, hřišť tam, kde je upřednostněn přírodní vzhled dřeva a velká životnost. Dub i akát v podobě kůlů je určen k přímemu zatloukání do půdy a standardně se kůly prodávají i s kůrou.

Akátové dřevo

  • Dlouhá životnost až 40 let (upevněním do vody se životnost dřeva zkracuje až na polovinu  narozdíl od dubu, který v mokru vydrží i 50 let).
  • Lze ukotvit přímo do betonových patek.
  • Akátové dřevo nevypraskává, má velmi pevná vlákna.
  • Akátové kůly se dají zatloukat, a to i strojově, nepraskají.

Použití akátových kulatin a kůlů

Vzhledem k ceně akátových kulatin je akát vhodný tam, kde požadujete dlouhou životnost stavby. Akátové dřevo může být vystaveno nepřízni počasí, je určeno především na dřevěné prvky zahradní architektury (hřiště, pískoviště, houpačky, palisády, ploty, pergoly, oplocenky apod.)

Na co akát nebo dub doporučujeme

  • Akát – hřiště, houpačky, pískoviště.
  • Dub – ohrady, oplocenky, kůly.
  • Dub i Akát – palisády (dub v mokru, akát spíše v suchu).

Prodáváme také štípané palivové dřevo a stavební řezivo pro váš dům.